Pralki pod zabudowę

Pralki pod zabudowę

Na wybór pralki pod zabudowę decydują się najczęściej osoby, które dysponują małą łazienką lub chcące ukryć to urządzenie w swoim wnętrzu. Zobacz więc na co zwrócić uwagę przy wyborze tego typu pralki i jaką ją zainstalować.

Pralki do zabudowy pozwalają na aranżację pomieszczenia w wybranym przez nas stylu. Meble łazienkowe lub kuchenne często zawierają w sobie segment poświęcony właśnie pralkom. Dzięki czemu pralki do zabudowy, po prostu nie widać w pomieszczeniu. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej pralki.

Pralki pod zabudowę – jak wybrać najlepszą?

    1. Pralka a pojemność bębna: warto wybrać pralkę z bębnem o wielkości załadunku w zależności od tego, ile osób liczy Twoja rodzina i jak często robisz pranie w ciągu tygodnia. Na rynku są dostępne pralki o pojemności:
  • 4-5 kg  – najlepsza dla jednej osoby, która robi mniej niż cztery prania w tygodniu,
  • 6-7 kg  – najkorzystniejsza dla rodziny dwa plus jeden, 4-6 prań w tygodniu,
  • powyżej 7 kg – rodzina dwa plus dwa lub większa, wykonująca więcej niż 6 prań w tygodniu.
    1. Poziom hałasu: pralka to jedno z najgłośniejszych urządzeń w domu. O poziomie jej hałasu poinformuje Cię etykieta energetyczna urządzenia. Jeśli masz w domu małe dziecko, wstawiasz pranie w nocy i nie chcesz budzić domowników ani sąsiadów lub twoje urządzenie będzie usytuowana na przykład kuchni połączonej z salonem warto, aby była to najcichsza pralka. Przykładowo model  EWG147540W firmy Electrolux to najcichsza pralka pod zabudowę o 7 kg pojemności.
    2. Klasa energetyczna – obecnie najczęściej dostępne są pralki o klasie A, A+, A++ oraz A+++. Najlepszym wyborem jest urządzenie w najwyższej klasie. Może ono pochwalić niższymi parametrami zużycia nie tylko prądu, lecz także wody, a oprócz tego to najcichsza pralka.
    3. Dopasowane do twoich potrzeb programy i funkcje dodatkowe, które ułatwiają eksploatację pralki pod zabudowę oraz pozwalają zaoszczędzić.

Instalacja pralki pod zabudowę

Przed montażem zmierz dokładnie pralkę i miejsce w łazience lub w innym pomieszczeniu, w którym chcesz schować ją w zabudowie.

Zanim pralka zostanie zabudowana sprawdź też, czy drzwi i maskownica pralki otwierają się swobodnie. Problem z otwarciem maskownicy może  w przyszłości na przykład uniemożliwić naprawę pralki.

Za pralka warto pozostawić około 10 cm wolnej przestrzeni. Po bokach urządzenia natomiast około 2 cm. Pralka podczas wirowania zaczyna wibrować. Dlatego nie powinna stykać się bezpośrednio ze ścianami lub z innymi sprzętami, gdyż grozi to ich uszkodzeniem lub porysowaniem samej pralki.

Ponadto warto też zwrócić uwagę na dostęp do gniazdka elektrycznego. Odległość od gniazdka nie powinna być większa niż 1,5 m – tyle bowiem wynosi średnia długość przewodu, zaś do podłączania pralki nie powinniśmy używać przedłużaczy. Niezalecane jest również podłączanie innych urządzeń do tego samego gniazdka co pralki – w takiej sytuacji może nastąpić przeciążenie.

Zanim urządzenie zostanie podłączone do instalacji wodnej, warto też sprawdzić kilka kwestii. Przede wszystkim – jak duży jest gwint przy zaworze. Jeśli mamy dwa zawory, pamiętaj o ich właściwym podłączeniu. Jeden przeznaczony jest do ciepłej, a drugi do zimnej wody. Upewnij się też, czy przy filtrze znajduje się filtr siatkowy. Wąż odprowadzający powinien być zamontowany na maksymalnej wysokości 1 m od podłogi. Urządzenie powinno być podłączone do instalacji o ciśnieniu wynoszącym 30 kPa – 1000 kPa. Jeśli ciśnienie w instalacji jest wyższe, konieczne jest użycie reduktora do obniżenia go. Przy właściwie przeprowadzonym podłączeniu woda powinna być odprowadzana z prędkością 21 litrów na minutę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij