Serwery Dell – maksymalna wydajność i bezpieczeństwo
Rozwój technologiczny, a tym samym możliwość zastosowania w urządzeniach innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań sprawia, że producenci oferują nam sprzęt o nieograniczonych możliwościach. Przykładem mogą być serwery Dell, od lat wykorzystywane przez największe korporacje na świecie. Dlaczego ich obecność w firmie jest obowiązkowa?
Niezawodna siła i moc serwerów
Serwer to urządzenie niezwykle wszechstronne. Zastosowanie najwyższej klasy materiałów sprawia, że sprzęt cechuje się ogromną wytrzymałością i solidnością. Wysokogatunkowe tworzywa są niezbędne, bowiem bezpośrednio wpływają na żywotność serwera. Jego niezawodne działanie możliwe jest zatem przez długie lata. Jednak istotna rolę odgrywają także parametry oraz specyfika urządzenia. Serwer maksymalnie chroni przechowywane dane, dzięki czemu ryzyko ich utraty jest całkowicie zminimalizowane. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ firmy gromadzą wiele ważnych informacji, a w momencie ich utraty konsekwencji byłyby ogromne.
Serwery Dell znacznie zwiększają wydajność wykonywanych codziennie czynności. Współczesne firmy wykorzystują zazwyczaj dużą ilość sprzętów, których sprawne działanie jest konieczne. Wykorzystanie w urządzeniach odpowiednich procesorów sprawia, że znacznie zwiększona jest moc obliczeniowa. Producent Dell oferuje nam bogaty asortyment modeli, dzięki czemu bez problemu każda firma znajdzie urządzenie dopasowane do swoich potrzeb.
Czym jest dysk SAS i gdzie znajdzie zastosowanie?
Dysk SAS jest natomiast uzupełnieniem pracy serwera. Sprzęt dedykowany jest segmentowi klientów biznesowych, którzy nie tylko dysponują własnymi serwerami, ale także stacjami roboczymi. Sposób ich funkcjonowania opiera się na wykonywaniu zestawu komend dysków SCSI dla zaawansowanych funkcjonalności. W odróżnieniu od dysków starszej generacji NLSAS i SATA, model SAS wyróżnia się zdecydowanie większą wydajnością i skutecznością – niezależnie od mocy obciążenia. Uwagę zwrócić także należy na większą prędkość obrotu talerza, niezwykłą niezawodność i rozmiar dysku.
Sprzęt znajdzie zastosowanie w firmach, użytkujących w swoich oddziałach serwery, które każdego dnia pracują na dużych ilościach danych i jednocześnie potrzebują do nich szybki oraz sprawny dostęp. Stosowane mogą być także w instytucjach publicznych, które gromadzą dane wrażliwe – np. dane osobowe (sądy, prokuratury, szkoły, uniwersytety czy urzędy miasta). Jeżeli chcemy dodatkowo rozszerzyć pracę serwera, wybrać możemy także macierze EMC, które są zbiorem kilku bądź kilkudziesięciu dysków twardych bądź SSD.