Za czym polega wybielanie metodą nakładkową?

Śnieżnobiałe zęby są marzeniem wielu z nas. Współczesne możliwości pozwalają natomiast rozjaśnić barwę uzębienia aż o kilka tonów. Wybielanie metodą nakładkową to doskonały sposób na piękny uśmiech. Zabieg jest w pełni bezpieczny, bowiem wykonywany jest pod okiem stomatologa.

Etap gabinetowy

Istnieje wiele sposobów wybielania zębów, jednak nie każdy z nich jest metodą bezpieczną. Nie należy zatem sugerować się niesprawdzonymi sposobami, ponieważ doprowadzić one mogą do nieodwracalnych zmian w naszym uzębieniu. Wybielanie wykonywać należy wyłącznie w konsultacji z doświadczonym stomatologiem. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest wybielanie metodą nakładkową. Obywa się ono w dwóch etapach – gabinetowym oraz domowym. Całość realizowana jest w pełni bezpiecznie, a efekt widoczny jest już po pierwszej aplikacji specjalnego żelu wybielającego.

Realizację rozpocząć należy od wizyty w gabinecie dentystycznym. Podczas konsultacji, stomatolog oceni naturalną barwę uzębienia oraz wykona dokumentację fotograficzną. Zanim jednak zdecydujemy się na wizytę, powinniśmy przeprowadzić profesjonalną higienizację. Na wizycie pobrany zostanie wycisk łuku zębowego, który będzie podstawą do stworzenia nakładek celuloidowych. Na drugiej wizycie pacjent otrzyma przygotowane nakładki wraz ze strzykawkami wypełnionymi specjalnym żelem wybielającym. Stomatolog poinstruuje także pacjenta odnośnie dalszych czynności, wykonywanych w zaciszu domowym.

Etap domowy

Zanim przystąpimy do umieszczenia nakładek w jamie ustnej, powinniśmy dokładnie wyszczotkować zęby i oczyścić je przy udziale nici dentystycznej. Kolejnym krokiem jest nałożenie niewielkiej ilości substancji wybielającej na nakładki, a następnie nałożenie ich na zęby. Całość należy przeprowadzać ze szczególną uwagą, aby nie doprowadzić do wydostania się preparatu na błonę śluzową. Jeżeli jednak tak się zdarzy, koniecznie usunąć musimy substancję przy pomocy suchej szczoteczki do zębów, chusteczki higienicznej lub palców. Nakładki znajdować powinny się na uzębieniu od 4 do 8 godzin. Po wyciągnięciu natomiast należy je dokładnie umyć pod bieżącą wodą, używając pasty i szczoteczki. Wypłukać także powinniśmy całą jamę ustną. Zaleca się, aby przed rozpoczęciem wybielania, przez około 2 tygodnie stosować pastę na nadwrażliwość zębów, aż do kilku tygodni po zabiegu.

Konsultacja ortodontyczna Kraków pozwala natomiast sprawdzić stan naszego zgryzu, oferując jednocześnie w dalszym toku leczenia aparaty ortodontyczne Kraków.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij